Zmiany skórne na brzuchu i w uchu u psa

Witam. Od kilku dni pies mocno drapie się po brzuchu, gdzie zauważyliśmy jakieś zmiany skórne. Nie wiemy czy zmiany pojawiły się przed drapaniem czy też może są wynikiem drapania, ale obstawiamy to pierwsze. Do tego bardzo często drapie wnętrze ucha, gdzie ma guzek ze strupem. Raz tak mocno drapał, że wydrapywał drobinki krwi. Parę tygodni temu podobny kłopot mieliśmy z kotem. Wet u kota stwierdził zapalenie skóry i podał zastrzyki. Problem z kotem mamy już chyba za sobą. Czy to możliwe że pies zaraził się od kota? Zrobiłem zdjęcia tych zmian i mogę je dołączyć. Z psem też byliśmy u weterynarza ale wtedy miał kłopot tylko z uchem. Po zastrzykach problem minął jednak jak się okazało nie definitywnie. Nie wiem czy jest sens znów do tego samego weterynarza jechać, natomiast do innego mam prawie 20 km i raczej nie jest możliwe jechać z nim tak daleko. Chyba że naprawdę nie będzie innego wyjścia to coś wymyśle.

A zwierzęta są zabezpieczone przeciwko pchłom? Przyczyny nagle pojawiającego się świadu są różne (pasozyty zewnetrzne, pasozyty wewnetrzne, zakażenia bakteryjne itd. ). Niestety wizyta u lekarza wet. Wskazana. Bfp   Polecam artykuły:  Atopowe zapalenie skóry,  Dlaczego pies się drapie? ,  Dieta a problemy skórne,  Choroby skóry,  Alergiczne pchle zapalenie skóry,  Hot spot czyli gorąca rana,  Nużyca u psa,  Zapalenie ucha u psa,  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.