Zmiana w pysku

Dzień dobry, pies ma zmianę w pysku, dostal od lekarza dalacin c, mam również używać żelu np, sachol, ale dokładne posmarowanie miejsca 40kg owczarkowi który sobie tego nie życzy :) jest trudne, dlatego chciałabym użyć czegoś w formie spray proszę informację czy produkt • hascosept dental to lek w postaci aerozolu do jamy ustnej. Wskazany jest on do stosowania w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej. Zastosowany w nim chlorowodorek benzydaminy wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Skład: 1ml roztworu zawiera: 1, 5mg benzydaminy chlorowodorku (benzydamini hydrochloridum) oraz substancje pomocnicze: błękit patentowy v (e 131), żółcień chinolinowa (e 104), aromat miętowy (ar0960), glicerol, etanol 96%, sacharyna (e 954), sodu wodorowęglan, metylu parahydroksybenzoesan (e 218), polisorbat 20, woda oczyszczona. Pojedyncza dawka aerozolu (0, 14ml) zawiera 0, 21mg chlorowodorku benzydaminy. Nie ma w skladzie substancji która mogłaby zaszkodzić mojemu psu z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam monika.

Ponieważ nie napisała Pani jakiego rodzaju jest to zmiana (nadziąślak, zmiana nowotworowa itd. ) trudno odpowiedzieć czy w/w produkt można bezpiecznie zastosować u psa. Bfp


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.