Ropna wydzielina z nosa

Ropna wydzielina z nosa

Witam. Mam niespełna roczną suczkę w typie wyżła niemieckiego. Od jakiegoś czasu męczy ją ropna wydzielina z nosa, barwy żółtawo zielonej. Byłam z nią u weterynarza, miała zrobiony rtg głowy - nic nie wykazał, pobrany wymaz z nosa, wyhodowano paciorkowca, dostała antybiotyki, ale nie było poprawy, potem inny antybiotyk, lekka poprawa tylko na 3 dni i wszystko wróciło. W sumie sunia brała leki przez ok 6-7 tyg. Ostatnio pojawił się bardzo brzydki zapach z nosa (przypominający rozkładające się ciało). Zrobiona morfologia - wszystko w normie. Jej lekarze nie mają pojęcia co to może być. Teraz na nosie pojawiły się jakby strupy, cały nos jest jakby zaklejony, przez co pies nie może dobrze oddychać. Bardzo proszę o informację czy ktoś posiada jakąś wiedzę co to może być. Nasi weterynarze rozkładają ręce. Pozdrawiam, Beata.

Odpowiedź

Warto zrobić badanie endoskopowe jam nosowych, zwłaszcza jeżeli wydzielina ropna dotyczy tylko 1 jamy nosowej a nie dwóch. Jeżeli dwóch to warto wziąć pod uwage choroby autoimmunologiczne. Niestety, bez zbadania psa i obejrzenia zmian trudno doradzać. bfp


Rejestracja

Lekarze weterynarii

Lekarze mogą odpowiadać na pytania użytkowników strony, zarzadzać swoim kontem i danymi lecznicy

Własciciele zwierząt

Dodawać pytania bez ograniczeń i otrzymywać odpowiedzi w pierwszej kolejności, dodawać zdjęcia do zadawanych pytań i wiele innych.