brzydki zapach z nosa

Dzień Dobry, Potrzebuję porady w sprawie mojego pupila. Mam rocznego kundelka, średniej wielkości (waga ok.30kg). Był szczepiony i wykastrowany. Około dwóch miesięcy temu zaniepokoił mnie zapach wydzielający się z jego nosa, dokładnie z lewej dziurki. Przez ten czas dwa raz zauważyłam wydzielinę koloru biało-żółtego (tylko z tej jednej dziurki). Byłam u weterynarza, pies przez 14 dni brał antybiotyk, niestety nie pomógł.Miał robiony wymaz nosa, nic nie wyszło. Weterynarz powiedział,że można spróbować zrobić badanie endoskopowe , ale nie ma takiego sprzętu,jest to niebezpieczne badanie i nie gwarantuje diagnozy poza tym pies zachowuje się normalnie, bawi sie, je . Na pierwszy rzut oka pies jest zdrowy ale smród jest potworny. Proszę o poradę

Niestety, bez badania endoskopowego jamy nosowej chyba się nie obejdzie. Badanie nie jest niebezpieczne, ale wymaga znieczulenia ogólnego. Należy wykluczyć zmiany rozrostowe lub ciało obce w jamie nosowej. Można sprobować wykonać badanie rtg, ale ono też wymaga podania narkozy i prawdopodobnie nie pomoże w postawieniu rozpoznaniu.  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.