Rozwolnienie u miesięcznych kociąt

Witam Mam kotkę rasy Ragdoll która miesiąc temu sie okociła. 5 szt. Od weterynarza dostaliśmy pastę odrobaczającą mamy  podawać przez trzy dni. Od kilku dni przechodzimy z kociakami na pokarm stały(mięsne saszetki dobry składa) Kociaki robią kupki ale rzadkie i niektóre czasami wymiotują mlekiem. Czy to jest spowodowane nowym jedzeniem?? Przyzwyczajają sie do mięsa?? Pozdrawiam

Witam. Po pierwsze zawsze jak przechodzimy z jednego rodzaju pokarmu na inny to musimy zrobić to stopniowo tzn np. Jednego dnia 30% nowego i 70% starego, kolejnego dnia pół na pół itd. Picie mleka krowiego przez koty może powodować wymioty. Jest to mleko nie wskazane dla tego gatunku. Do picia powinny dostawać specjalne preparaty mleko zastępcze albo samą wodę. Inną opcją jest zarobaczenie pierwotniakami lub też bakteryjne lub wirusowe zapalenie jelit. Pozdrawiam.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.