Pies ma guza

Witam, jestem ze Swarzędza i mam suczkę w wieku 13 lat o wadze 12kg. W piątek jesteśmy zapisani na usunięcia guza, który wyrósł jej na klatce piersiowej. Guz od kilku tygodni widocznie się powiększył. Jednak mamy pewne obawy z usunięciem guza, największą jest to, że po operacji stan mojego psa się pogorszy,jeśli okaże się, że to jest nowotwór. Z drugiej strony, wiem, że jej wiek nas ogranicza i jak nie teraz to kiedy... Teraz jest bardzo żywotna i ma apetyt. Proszę o radę weterynarz stwierdził, że to włókniak i jest zdecydowany go usunąć, mimo, że leczy mojego psa od początku i miałam do niego zaufanie, to dziś nie mam pewności co będzie najlepsze dla mojej suczki

Odpowiedź
Witam.


W medycynie nie ma pojęcia że pacjent jest za stary na operacje, jeśli wyniki ( morfologia, biochemia, zdjęcie przeglądowe rtg, usg) na to zezwalają to operacja jest jak najbardziej możliwa.


Każdy niekontrolowany rozrost komórek jest zmianą nowotworową nawet kaszak, jedynie badanie histopatologiczne wycinku tkanki daję całkowitą pewność jaka jest to zmiana.

Pozdrawiam

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl