Kotek bez energii...Oslabiony po antybiotyku?

witam, moj kotek pare dni temu wymiotowal,prawdopobnie cos zjadl...dostal.zastrzyk z antybiotykiem,przeciwwymiotny i przeciwzapalny...poprawilo sie,przestal wymiotowac..pozniej podawalam.mu juz antybiotyk w tabletkach -Clavudale...kotek jednak inaczej sie zachowuje..tzn.jje normalnie i sie zalatwia..jak.probuje sie z nim bawic to sie bawi ale poza tym spokojny bardzo,zgaszony taki a zwykle bylo w nim mnostwo energi,biegal i psocil...widze ze zmienilo sie zachowanie kotka...czy to przez te antybiotyki?oslabily go troche?trzeba poczekac az dojdzie do siebie?czy nadal cos mu dolega?

Witam. Sugerowałabym wykonanie morfologii w celu oceny stopnia nawodnienia organizmu oraz badań biochemicznych krwii. Może się tak zdarzyć, że kotek po takiej terapii jest jeszcze nie doleczony. Mam też nadzieje że przy antybiotyku doustnym podawała Pani kotu osłonowo probiotyki z korzystną mikroflora.   Pozdrawiam


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.