[Pomoc w Analizie] Pogrubione jelita, biegunki, utrata wagi, niską ilość albumin i cholesterolu.

[Pomoc w Analizie] Piesek ma pogrubione jelita, biegunki, utrata wagi, niską ilość albumin i cholesterolu. Czy ktoś miał taki przypadek? Czy to rzeczywiście choroba nieuleczalna? Przesyłam wyniki badań aktualne i 3 ms temu (spadły jeszcze bardziej albuminy oraz cholesterol). Podawana jest karma: Royal Canin Veterinary Diet - Gastro Intestinal Stosowanie: Zastrzyki (Sterydy/Chemia) Zalecenia: Przetoczenie Krwi - czy to konieczne?

Witam. Każdy przypadek jest inny, to nie matematyka gdzie 2+2 równe jest 4, nie znam też niestety dokładnego obrazu pacjenta, brak wyników usg, brak oceny pasaży treści jelitowej ( rtg z kontrastem). Co więcej biorąc pod uwagę same objawy można podejrzewać choroby pasożytnicze np giargie ( limfagnozja może być spowodowana w rezultacie procesu zapalnego wywołanego przez pasożyty)  alergie pokarmowe, nadżerki, zaburzenia w pracy jelit czy trzustki ( brak specyficznej lipazy i amylazy) Sugerowałabym wykonanie endoskopii żołądka i dwunastnicy wraz z biopsją endoskopową. Leki które były podawane to antybiotyki celowane na układ pokarmowy wraz z sterydem i leczenie wspomagającym, w mojej opinii wynik płytek krwii nie wskazuje na potrzeba przetoczenia osocza, chociaż nie było by to błędem. Spadek albumin i pogrubienie sciany jelita jest w tym przypadku spowodowane toczącym się procesem zapalnym w świetle jelita lub złym wchłanianiem jelitowym zaburzeniem pracy wątroby i przewodów zółciowych oraz pracy trzustki.   Jeśli ma pani wątpliwości co do leczenia i diagnostyki sugerowałabym skonsultowanie to z jednym z ośrodków akademickich w Polce o długiej historii związanej z medycyną weterynaryjną ( Warszawa, Lublin, Wrocław, Olsztyn )    Pozdrawiam 


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.