Dziwne zachowanie starszej suczki

Dobry wieczór, moja suczka zachowuje się bardzo dziwnie.Od wczorajszej nocy jest nadpobudliwa, chodzi po całym domu, zjada wszystko co jej się poda lub co znajdzie (mamy koty, czasem coś zostaje w miskach lub poza), ale ani na chwilę nie siądzie. W ogóle nie śpi, tylko tak chodzi. Cały czas dyszy, ale z oddechem ma problemy od dawna i konsultowaliśmy ten problem z weterynarzem lokalnym. Ma 13 lat, jest głucha i ma niebieskawe poświaty w oczach, ale kiedy zamacham jej przed oczami - mruży je. Nie trąca mebli, patrzy na mnie normalnie, więc niedowidzi pewnie tylko w lekkim stopniu. Zachowuje się jakby czegoś szukała albo nie wiedziała gdzie jest. W dzień normalnie szczeka, poszła na spacer - ale non stop chodzi. Co to może być?

Witam. Nie wiem na czym polega problem z oddechem czy jest on pochodzenia sercowego czy też z dróg oddechowych. Mam nadzieję, że jest wprowadzone leczenia farmakologiczne i stały monitoring stanu pacjenta. Sprawa oczu z pani opisu może być to zaćma – do konsultacji z lekarzem weterynarii. Takie objawy może powodować np. Początek ropomacicza, zaburzenia hormonalne, utrata wzroku i orientacji w terenie, zaburzenia OUN, początek padaczki, zarobaczenie, choroby wielonarządowe. Zaleciłabym Pani szybką wizytę u lekarza weterynarii wraz z dokładna diagnostyką. Pozdrawiam


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.