Suka sika na legowisko i nadal w nim leży

Od 2-3 tygodni mam około 4 letnią suczke. Od poprzedniego właściciela wiedziałam że pies ma problemy z załatwianiem się w mieszkaniu. U mnie w domu na początku sikała na podłogę, a ostatnio zaczęła sikać w nocy na legowisko i mimo to że jest mokre zastaje ją rano nadal w nim leżącą.

Nie karam jej za sikanie w domu, wychodzi od 3 do 4 razy dziennie na spacery ok 20min i wynagradzam siusianie na dworze. Warto dodać że przez pierwsze kilka dni nie chciała załatwiać się na spacerach.

Potrafi wypić 0,5l miskę wody dziennie a i tak jeśli wysika się na spacerze to tylko raz czy dwa wieczorem. Wydłużanie spacerów nie pomaga.

Jak sobie poradzić z takim
problemem?

Odpowiedź

Witam.


Z punktu widzenia lekarza weterynarii mogą  wyłaniać się problemy zdrowotne  takie jak nietrzymania moczu gdzie trzeba podjąć leczenie farmakologiczne, zapalenie pęcherza/cewki moczowej, powikłania po sterlizacji jeśli taka była lub problemy behawioralne.


Sugerowałabym wizytę u lekarza weterynarii w tym badanie moczu, USG pęcherza, badanie biochemiczne krwii w tym mocznika i kreatyniny. Jeśli chodzi o problemy behawioralne to zachęcam do napisania do Naszego specialisty od tego lub udanie się do do niego.


 


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl