Suka sika na legowisko i nadal w nim leży

Od 2-3 tygodni mam około 4 letnią suczke. Od poprzedniego właściciela wiedziałam że pies ma problemy z załatwianiem się w mieszkaniu. U mnie w domu na początku sikała na podłogę, a ostatnio zaczęła sikać w nocy na legowisko i mimo to że jest mokre zastaje ją rano nadal w nim leżącą. Nie karam jej za sikanie w domu, wychodzi od 3 do 4 razy dziennie na spacery ok 20min i wynagradzam siusianie na dworze. Warto dodać że przez pierwsze kilka dni nie chciała załatwiać się na spacerach. Potrafi wypić 0,5l miskę wody dziennie a i tak jeśli wysika się na spacerze to tylko raz czy dwa wieczorem. Wydłużanie spacerów nie pomaga. Jak sobie poradzić z takim problemem?

Witam. Z punktu widzenia lekarza weterynarii mogą  wyłaniać się problemy zdrowotne  takie jak nietrzymania moczu gdzie trzeba podjąć leczenie farmakologiczne, zapalenie pęcherza/cewki moczowej, powikłania po sterlizacji jeśli taka była lub problemy behawioralne. Sugerowałabym wizytę u lekarza weterynarii w tym badanie moczu, USG pęcherza, badanie biochemiczne krwii w tym mocznika i kreatyniny. Jeśli chodzi o problemy behawioralne to zachęcam do napisania do Naszego specialisty od tego lub udanie się do do niego.   Pozdrawiam 


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.