Zapach

Mój pies od kilku dni zieje dziwnym zapachem przypominającym zapach jodyny. Miesiąc temu był na szczepieniu i nic nie wskazywało na jakiekolwiek choroby. Co może znaczyć taki objaw?

Witam.   Jest Pani pewna że to zapach jodyny?   Prawdę powiedziawszy nie spotkałam  się w swojej praktyce z takim zapachem ani w literaturze fachowej. Nie przyjemy zapach z jamy ustnej u zwierzęcia występuje w takich schorzeniach jak stan zapalny jamy ustnej spowodowany np kamieniem nazębnym, chorobami nerek ( zapach amoniaku/mocznika), w problemach gastrycznych i niewydolności przewodu pokarmowego np zespołowi złego wchłaniania a nawet pasożytów wewnętrznych czy też pod wpływem pewnych diet. Reasumując nie jest to fizjologiczny stan i należało by udać się z pieskiem do lekarza weterynarii w celu dokładniejszej diagnostyki.   Pozdrawiam        Kiedy psu śmierdzi z pyska,  Jak dbać o zęby psa,  Higiena jamy ustnej psa,  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.