Chora wątroba i problemy z sercem u 17 Letnie suczki Pieska

Witam,Mam pytanie i prośbę o radę.mam Psa, suczkę 17 lat.Ostatnio tydzien, temu kasłała i wypluwała wydzielinę białą,czasem jak by się dusiła.Dostała leki-Vetmedin,Furosemid,Karsivan.Troszikę się jej poprawiło.Ale od tygodnia nic nie je.Tylko pije wodę.Ponoć problem z sercem.Wet stwierdził temperaturę,39 stopni.Dostała lek przeciw zapalny i antybiotyk.Do tego Syrimarol,Ostropest.Ponoć boli ją wątroba w uciskaniu.Wczoraj wieczorem raz zwymiotowała żółcią i dziś rano też jeden raz wymiot żółcią.Wyniki krwi-TPps-8.7 g/dl, ALB-ps 4.6, ALP-ps967 GLU-ps 103, TBIL-ps0.2, IP-ps 4.5, TCHO-ps421, GGT-ps10, GPT-ps359U/I, Ca-ps14.5, CRE-ps1.7, BUN-ps49.9 bardzo proszę o poradę. Jak pomóc zwierzaczkowi? Nadal już tydzien nie chce jeść:(

Odpowiedź

Witam


 


Trzeba sobie zadać pytanie czy zwierzę się nie meczy i nie cierpi. W przypadku Pana podopiecznej mamy do czynienie z zaawansowaną choroba serca, podwyższoną fosfataze zasadową do poziomu absurdalnie wysokiego ( fosfotaza to nie spcyficzny enzym dla zmian degeneracyjcnych, chorób wątroby i procesów nowotworowych), ALT czyli enzym wątrobowy który również jest wynikiem bardzo wysokim ( GPT), ponadto wyniki nerkowe nie są dobre zarówno mocznik jak i kreatyniną sa podwyższone. Mamy wieć do czynienia z pacjentem geriatrycznym z dysfunkcją wielonarządową oraz podejrzeniem procesu nowotworowego.


Sugerowałabym dodatkowe badanie usg wątroby i śledziony czy nie ma na nich zmian nowotworowych oraz codzienną płynoterpię.


Rokowanie co do leczenia jest złe.


Proszę mieć na uwadzę dobro zwierzęcia i nawet podjąć decyzję o eutanazji.


 


Pozdrawiam

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl