Wymoty po kastracji kota brytyjskiego

Witam,
posiadam kota brytyjskiego krótkowłosego 18 stycznia skończył 8 miesięcy.
23 stycznia został wykastrowany, wieczorem już mógł jeść więc dostał suchą karmę i w czwartek wszystko było dobrze i wieczorek dostał pastę Miamor na odkłaczanie, którą wcześniej jadł i nic mu nie było. W piątek rano zwymiotował, widać było że to ta pasta. Jadł normalnie i zachowywał się jak zwykle. W piątek wieczorem znowu podałam tą pastę i w sobotę rano znowu zwymiotował dwa razy. O 17 dostał następny posiłek, a w niedziele tylko 1/4 dawki i pije sama wodę.
Moje pytanie jest takie, od czego może wymiotować i czy to jest normalne? Czy jest możliwe, że ta pasta mu teraz nie służy i czy mam ją odstawić i co podać w zamian?
Karmę dostaje tak jak przed sterylizacją Royal Cain kitten.

Anna Krzyżaniak

Odpowiedź

Witam.


Nie jest to normalne że zdrowy kot wymiotuję.  Zakładam ,że jest on zdrowy klinicznie ani nie jest zarobaczony ( jeśli nie trzeba go czym prędzej odrobaczyć ) 


Sugeruję zmienić preparat na odkłaczanie na inny. W przypadku dalszych wymiotów trzeba będzie pogłębić diagnostykę na wykonanie RTG z kontrastem po 2h, 8h oraz 24h po podaniu. 


Co więcej po sterlizacji / kastracji zwierzę powinno dostawać karmę już dla kotów sterlizowanych a nie dla kociąt.


 


Pozdrawiam 


 


 


Żywienie kota,  Otyłość u kotów,  Kastracja i sterylizacja,  Jak wybrać suchą karmę,  sucha karma dla kota,  czego unikać w żywieniu kota,  

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl