kot bengalski - kupka z odrobiną krwi

Dzień dobry, od 6 dni jestem właścicielką kota bengalskiego, 4-miesięcznego. Od 3 dni zauważyłam w kale kotka trochę krwi z delikatnym śluzem. Kał jest stałej konsystencji - nie występują rzadkie kupy. Kot jest energiczny, nie wymiotuje i nie wykazuje innych dolegliwości. Był odrobaczany kilka razy zanim go wzięłam z hodowli. Byłam u weterynarza przed wyjazdem do Warszawy, nie było czasu zbadać kału kotka. Dostałam jeszcze dwa specyfiki na odrobaczenie : MILPRO 4 dla kociaków(użyłam wczoraj) i ADVOCATE (użyję dzisiaj). W kale nie widzę żadnych robaków. Hodowca mówił, że gdybym zmieniała mu karmę to powinnam ją mieszać początkowo z tą, którą kotek jadł dotychczas (Josera Minette), bo występowały u niego takie dolegliwości jak zmieniał karmę swoim kotkom (w sensie takie krwawienia). Wróciłam do tej karmy 3 dni temu, ale małe krwawienia nadal występują. Czy powinnam się martwić? Jeszcze jedną rzecz zauważyłam, kotek drapie się kilka razy dziennie po szyi i uszkach - nie zauważyłam zmian chorobowych, strupków, ale zdarza się mu drapać 4-5 razy dziennie. Świerzb został wykluczony przez weterynarza. Dziękuję za pomoc.

Witam Jeśli po serii Odrobaczanie i aklimatyzacji w nowym miejscu oraz po okresie zmiany karmy objawy by nie ustąpiły trzeba będzie wprowadzić badania i szerszą diagnostykę pod kontem chorób pasożytniczych a w dalszej kolejności nietolerancji pokarmowej, dyzfunkcji narządów wewnętrznych lub nawet chorób wirusowych / bakteryjnych.     Pozdrawiam      Bengalski,  Żywienie kota,  Nowy kot w domu,  Sucha karma dla kota,  Panleukopenia - koci tyfus,  Stres u kota,  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.