Zaburzenia równowagi, brak apetytu, ogólne osłabienie

Witam. Kotka ma ok. 7 miesięcy. Ma zdiagnozowaną nadczynność tarczycy, oraz niewielką anemię. Trzy tyg. temu, pojawiły się u niej zaburzenia równowagi, przestała jeść(jest karmiona prze ze mnie), ogólne osłabienie. Wszystkie wyniki krwi są dobre. Dwa razy miała już podawaną kroplówkę, za każdym razem przez 5 dni. Zaburzenia równowagi ustały, ale nadal jest karmiona, bo sama nie przyjmuje pokarmu. Jakie jeszcze badania mogę zrobić aby ją w końcu zdiagnozować?

Odpowiedź

Witam


Przy nieleczonej lub źle leczonej nadczynnosći wyżej wymienione objawy mogą się utrzymywać. Nie wiem co znaczy wszystkie wyniki krwii są dobre, ponieważ parametrów biochemicznych jakie wykonuje się jest ponad 20 ( czy była robiona lipaza i amylaza specyficzna dla kotów oraz jonogram ? ) dodatkowo pytanie o test FIV/FelV czy kot nie jest chory na którąś z tych jednostek co będzie utrudniało leczenie. 


Wiadomo, że można wykonać dodatkowo USG, MRI, tomografiem,RTG czy gastroskopie.


Przepraszam, na odległość ciężko jest określić kierunek badań. Jedynie sugeruje skupić się na leczeniu tego co już mamy czyli nadczynność  i tutaj dobrać odpowiednie leczenie. 


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl