Kot wstrzymuje mocz

Mam taki problem. Mamy naszego kota od ok. 2,5-3 miesiąca życia. Kocur został wykastrowany w wieku 4-4,5 miesięcy. Ale od początku mamy z nim problem. Kot załatwia się normalnie do kuwety. Kot sika tylko jak ktoś jest z nim w łazience. Jak idziemy do pracy to siedzi sam w domu i jak wracamy to mamy wrażenie, że dopiero wtedy idzie siku (bo długo sika). Tak samo jest z każdym innym wyjściem z domu. Dopiero jak ktoś przyjdzie i pójdzie do łazienki (kot ma cały czas otwartą) to kot idzie do łazienki za tą osobą, aby w kuwecie zrobić siku. Jak nie ma "towarzystwa" to trzyma. Co może być tego powodem? Myśleliśmy, że z tego wyrośnie, ale niestety nie. Nie chcemy, aby zachorował przez trzymanie moczu. Dodam, że poza kuwetą nie załatwia się po kryjomu po kątach.

Witam. Mamy tutaj do czynienia z problemem natury psychicznej, behawioralnej. Proszę, to pytanie skierować w innym dziale: https://www. Vetopedia. Pl/porady-zoopsychologa/   tam państwo otrzymają pełniejszą odpowiedź co można zrobić. Pozdrawiam 


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.