Apatyczna kotka

Witam, moja kotka od ok. 2 tyg. zrobiła się apatyczna, niechętnie je, albo wcale, jedynie wylizuje sos z podanej mokrej karmy.
W badaniu klinicznym nie stwierdzono nieprawidłowości, jama ustna i zęby bez zmian, brak bolesności dotykowej w badaniu fizykalnym, jelita nie są rozdętę, pęcherz w porządku, brak gorączki, kotka szczepiona i odrobaczana, zabezpieczona przed kleszczami, ponieważ wychodzi na dwór. Wymiotowała 2 razy w przeciągu tych kilku dni (nie dzień po dniu, w odstępie kilku dni od siebie) Pobrano jej badania krwi, morfologia w porządku, górne granice normy świadczące o możliwie rozwijającej się anemii. Nie stwierdzono cech infekcji, ani podwyższenia eozynofilii - pasożyty? Stwierdzono niewielkie odwodnienie. Kotce podano kroplówkę nawadniającą w obj. 100 ml oraz rimadyl. Po tych zabiegach zjadła mokra karmę chętnie, ale następnego dnia, znowu przestała .Jest wysterylizowana. Nie ma sytuacji stresowych w moim odczuciu. Co jeszcze mogę zrobić aby jej pomóc, co może być przyczyną nagłej niechęci do jedzenia i zmiany zachowania? Karmy nie zmieniłam, dostaje to, co zawsze "wcinała" bardzo chętnie.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedź

Witam.


W tym przypadku sugeruje wykonać dodatkowe badania pod kątem chorób trzustki ewentualnie nerek a w ostatniej kolejności wątroby. Do rozważenia jest również gastroskopia aby zobaczyć endoskopem jak wygląda przełyk i żołądek od środka ( podejrzenie nadżerek/choroby wrzodowej)


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl