Nie trzymanie moczu

Witam. Moja kotka 3 dni temu została potrącona przez samochód wynikiem czego jest uraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Wykonano RTG które pokazało przetrącenie kregosłupa ( wg. weterynarza )miednica całą. lekarz zapisał leki i kazał czekać max 2 dni aż kot zacznie oddawać mocz bo to jest kluczowe. Nasza kotka następnego dnia następnego otrzymała zastrzyki p/bólowe oraz sterydy. w godzinach popołudniowych bezwiednie oddała mocz a dokładniej to mocz sam się wydostaje bez jej wiedzy. tak jakby nie czuła. W następny dzień u lekarza tzn. dzisiaj, ogłosił że jak nie zacznie kontrolować oddawania moczu to trzeba uśpić aby nie męczyć kota. W dniu dzisiejszym sama oddała stolec do kuwety lecz z moczem nic się nie poprawiło. dodam tylko że ma bezwładny ogon od momentu zdarzenia. Czy lekarz dobrze nam radzi czy jest jakaś szansa aby odzyskała czucie ? jak mamy postąpić ?

Witam Aby mieć pełne rozeznanie co do rokowania i stanu rdzenia kręgowego należało by wykonać tomografie ewentualnie rezonans. Ogólnie trzeba się liczyć z tym, że niedowład moze być do końca życia a kot będzie funkcjonował tak jak po wypadku. Pozdrawiam 


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.