Pies je, pije, ale jest osowiały i nie chce chodzić.

Dzień temu pies biegał od rana jak zawsze pod wieczór piesek już leżał i nawet się nie podniósł jak wróciłem do domu, na drugi dzień tylko leżał i nie chciał za bardzo się ruszać, pomimo takiego zachowania pies je posiłki i piję wodę. czasem zaszczeka ale nie zawsze. Teraz takie pytanie czy to może być zatrucie czymś czy może to być spowodowane, że 2 miesiące temu miał kleszcza ale gdy się drapał wyrwał go całego? Pies jest duży ma 3 lata rasa nie jest mi znana, bo dostałem go od cioci. Nigdy nie chorował ani nie było podobnych sytuacji.. Bardzo bym prosił o ewentualną poradę jak samemu coś sprawdzić u niego żeby wywnioskować co mu może dolegać.

Odpowiedź

Witam


Może być to objaw anaplazmozy ( choroba bakteryjna roznoszona przez kleszcze) należało by zrobić test pod kątem wykrycia tej choroby wraz z morfologią. Kolejną sprawą może być zatrucie jak i choroba wirusowa czy bakteryjna lub inna przyczyna o której na podstawie samego opisu nie da się podejrzewać. 


Nie jest Pani/Pan lekarzem weterynarii wieć niestety nie ma Pani odpowiedniej wiedzy ani umiejętności by próbować postawić diagnozę samemu kosztem zdrowia zwierzęcia. Proszę się udać na wizytę wraz z pieskiem ponieważ bez leczenia może się to źle skończyć.


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl