nieprzyjemny zapach z guza na brzuchu

Mojej suczce dwa miesiace temu pojawil sie guz na brzuchu, niestety z powodu anemii nie mogła przejść operacji usunięcia guza. Dwa dni temu zaczęła sie z guza sączyć krew oraz suczka zaczęła wygryzać ranę w guzie. udałam sie z nią do weterynarza przepisał jej antybiotyki oraz założył kołnierz. Problem nastąpił dziś kiedy poczułam nieprzyjemny zapach od psa który dobiega z okolic guza. Rana na guzie jest pokryta białym nalotem, czy wdało sie jakieś zakażenie czy proces gojenia przebiega prawidłowo ?

Odpowiedź

Witam


Musi Pani zauważyć, że lekarz już przy wizycie wprowadził antybiotykoterpie czyli podejrzewał wdanie się bakteryjnego procesu zapalnego. Guz nigdy nie goi się prawidłowo, wymaga on usunięcia, istnieje realne ryzyko zawsze jego pęknięcia lub początku gnicia i innych procesów martwiczych oraz wdania się zapalenia na tle bakteryjnym skąd będzie nieprzyjemny zapach.  


Sugeruje wykonać ponowne badanie krwii oraz RTG przeglądowe klatki piersiowej pod kątem przerzutów nowotworowych do płuc, i jeśli stan kliniczny an to pozwoli jak najszybciej wykonać zabieg.


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl