Dziwny narost na łapie mojego kota

Moja kotka okociła się 2 tygodnie temu. U jednego z kociaków zauważyłam, że na przedniej łapce na jednym z pazurków pojawił się dziwny narost, boję się zabierać go do weterynarza, bo jest jeszcze bardzo mały (2 tyg) I nawet nie chodzi. Niestety nie ma u nas weterynarzy którzy odjeżdżają do pacjenta. Z każdym dniem narost się powiększa, a przy samej skórze znaczyna ropnieć. Zauważyłam go 2 dni temu i był jeszcze bardzo mały, ale szybko rośnie. Boję się o mojego kociaka, co mam robić?

Odpowiedź

Witam


Po pierwsze sam przyjazd lekarza nie jest dobrym pomysłem ponieważ ta zmiana wygląda dość poważnie i może nawet wymagać interwencji chirurgicznej oraz badań dodatkowych takich jak np RTG, pomijając już kwestię odpowiedniego doboru leków. 


Jedynym słusznym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza weterynarii. Mamy na pewno stan zapalny do tego powikłany bakteryjnie ( obecność ropy) już samo to wymaga wdrożenia odpowiedniego leczenia, dodatkowo nie wiemy jaka jest etiologia tej zmiany, moze być to np efekt po skaleczeniu, zakucia ale też wrośnięty pazu lub nawet wada rozwojowa czy nowotworowa i inne.


Pozdrawiam. 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl