Kot jest otyły

Dzień dobry, Chciałabym zapytać co z robić z otyłością u kota. Jest to ok. 5 letni kocur, waży 8,5 kg. Zdaję sobie sprawę, że jest to zdecydowanie zbyt duża waga. Obecnie kotek je karmę suchą Purizon Adult Sterilised i mokrą Animonda Carny, chociaż ostatnimi czasy nie ma ochoty jeść karmy mokrej. Porcje są ważone zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, dostaje porcję dla kota 6 kg. Nie wydaje mi się, żeby była to zła karma, biorąc pod uwagę skład. Kot niestety nie traci nic na wadze, jest niewychodzący. Nie jest zbyt chetny do zabawy, tzn. goni za wędką przez jakieś 5 minut i traci zainteresowanie. Kupiłam mu kulę, z której wypada jedzenie kiedy bawi się nią ale niestety nadal nie rozumie jak się nią posługiwać. Kocurek od 2 lat jest po zabiegu kastracji, ja jestem jego właścicielem od 8 miesięcy.

Witam Trzeba zacząć od dokładnego zbadania kota szczególnie pod katem cukrzycy i chorób tarczycy, jeśli wykluczymy problemy zdrowotne zostanie nam powolna "Walka " z jego nadwagą. Karmę sugeruję kupić dla kotów otyłych tzw lighty, które ułątwia zrzucenie wagi, dodatkowo tak jak Pani robiła jak najwięcej sie bawić z kotem i zachęcać go do aktywności. Pozdrawiam 


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.