karmienie/ wypróżnianie 3 tyg. kociaka

Dzień dobry, odratowaliśmy jedyne żywe kocię z miotu działkowego. Straciło matkę, jest u nas od wczoraj.
Karmimy mlekiem zakupionym u weterynarza, w odstępie co około 3 godziny. Kotek nie ma zupełnie ochoty przestawać jeść - domyślamy się, że może to być odpowiedź na chwilowe przegłodzenie wynikające z braku matki - brzuch robi się już wielki, myślimy, że kociak pęknie, a ona dalej wcina.
Ile (w przybliżeniu) powinien zjadać osesek w jej wieku w czasie jednego karmienia?

Kolejne pytanie dotyczy wypróżniania. Jest z nami od wczoraj. Masujemy brzuszek po każdym posiłku, kicia pięknie oddaje mocz, jednak nie zrobiła jeszcze żadnej kupki. Nie wiem, czy powinniśmy poprawić technikę masowania, czy po prostu poczekać (może wynika to ze zmiany pokarmu)?

pozdrawiam,
Anna

Odpowiedź

Witam


Dawkowanie mleka powinno być zgodnie z zaleceniem producenta ( powinno być na opakowaniu ) dodatkowo proszę pamiętać o tym aby preparat mleko zastępczy rozpuścić w przegotowanej wodzie o temp. 50°C w stosunku z reguły 1:2 (1 miarka preparatu na 2 miarki wody). Mleko podawane kociętom powinno mieć temperaturę 35-38°C.


Tym proszę sie nie aż tak bardzo nie przejmować, jest to możliwe do około 48h, jeśli dalej nie będzie trzeba udać siez kociakiem do lekarza weterynarii.


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl