Pies nie

Moja (wysterylizowana 8letnia suczka bichon frise) psina już w zeszłym roku miała problemy z chodzeniem, nagle zaczęło się kulenie, sporadycznie zawieszala tylną, lewą nogę w powietrzu i nawet na niej nie stawała. Po konsultacji weterynarza, badaniach rtg i usg, które nic nie wykazały dostała jedne leki przeciwbólowe, na które w ogóle nie zareagowała a w końcu sterydy i po 6 miesiącach codziennego przyjmowania sterydów w końcu (oczywiście po odpowiednim zmniejszaniu dawek) zaczęła chodzić w 99 % normalnie. Przez ostatnie 6 miesięcy z nogą nie było problemów. Od tygodnia jednak, bez żadnego urazu (a w przeciągu tych ostatnich 6 miesięcy suczka nie byla nadwyrezana), nagle wstała z poslania a te sama noge miała już w górze, nie zapiszczala z bólu, nie pokazała żeby jej się coś stało i od tygodnia chodzi na 3 łapach. Po konsultacji u tego samego weterynarza (ortopedy), który tym razem nie chciał wykonać żadnych badan (bo uznał, ze to zbędne i i tak nic nie wykażą) znowu dostała duża dawkę sterydów, ale minął tydzień i nic nie pomagają. Tydzień temu, u weterynarza ja zwazylam i mówiłam wyraźnie lekarzowi ze pies schudł 1,5kg w 6 (ważyła 7, 3kg a waży 5,8) miesięcy, ze pije bardzo dużo wody ale powiedział "ze i tak moglaby jeszcze schudnąć." proszę o pomoc.

Witam Nie jestem Pani w stanie pomóc przez internet. Nie znam wyników badań dodatkowych ( musiała bym je sama ocenić) oraz przebiegu badania klinicznego. Proponuje wraz z wynikami udać się do innego lekarza i przekonsultować przypadek.   Pozdrawiam 


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.