szczeniak-szczepienie, odrobaczenie pytanie

Witam,
W dn. 03.11.2019 adoptowałam, ok. 2 miesięcznego szczeniaka. W dn. 28.10.2019 został odrobaczony i miał podaną surowicę odpornościową. W dn 10.11.2019 został pierwszy raz zaszczepiony. Czy odstęp pomiędzy surowicą a szczepieniem jest wystarczający (2 tyg)? Ponadto szczeniak drapię się i zaczął łysieć wokół pyska - powstają charakterystyczne okulary została pobrana zeskrobina do badania (czekamy jeszcze na wynik). Został odrobaczony advocatem (został podany preparat advantix) - czy to to samo co advocat? Po jakim czasie można spodziewać się ustąpienia/zmniejszenia drapania?
Dziękuję i Pozdrawiam

Odpowiedź

Witam


 Odstęp między szczepieniem a surowica był zachowany na właściwym poziomie. 


Jeśli chodzi o porównanie preparatu advocate do advantix to pierwszy w swoim składzie ma imidakloprid oraz l moksydektyne
a drugi imidaklopryd oraz permetryne. Obydwa preparaty nadają się do odrobaczania, natomiast mają trochę inne spektrum działania stąd tez powinno używać się różnych preparatów a nie ciągle tego samego. 


Ciężko jest mi odnieść się do pytania ustąpienia.zmniejszenia drapania ponieważ nie wiem dokładnie co jest pieskowi oraz nie wiem jakie zostało wdrożone leczenie, ogólnie jednak stopniowa poprawa powinna być już po paru godzinach do 48h od podania leków.


Pozdrawiam

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl