Pies jest osłabiony

Pies jest osłabiony, nie jestem pewna z jakiego powodu. Myślałam, że może jest uczulona na któryś ze składników karmy, więc ją zmieniłam, ale jest to samo. Pies ma apetyt, ale chodzi jakby był "pijany". Chodzi powoli i czasami się przewraca(bardzo rzadko) , oczywiście byłam już z tym u weterynarza, zbadał ją i prześwietlił, ale nic szczególnego nie wykazało. Zaczęło się to wszystko około rok temu , od upadku z piętrowego łóżka(pies chwilkę piskał i leżał nieruchomo na plecach, uderzyła się chyba na w głowę) od razu była u weterynarza, zbadał prześwietlił dokładnie i dał jakieś tabletki przeciwbólowe i powiedział, że to ze stresu. Wtedy nic się nie działo u weterynarza , chodziła normalnie itd. Pierwszy dzień chodziła trochę ospała. Suka nie ma wymiotów ani biegunki i jest pięcio-letnim yorkiem. Podejrzewałam zespół przedsionkowy, rozszerzenie i skręt żołądka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe lub uraz głowy wywołanym uderzeniem, ale żadne nie pasuje, jeśli chodzi o objawy, prawdopodobny wydaje mi się uraz głowy, ale prześwietlenie nic nie pokazało.

Witam  Owszem w przypadku urazów głowy prześwietlenie pokaże nam tylko uraz kości czyli czaszki ale to co może wydarzyć siew mózgu RTG nam nie pokarze, trzeba wykonać wtedy tomografię lub rezonans magnetyczny. Dodatkowo sugerowałabym wykonanie badań krwii szczególnie glukozya także badań morfologicznych krwii z rozmazem i testami pod kątem chorób odkleszczowych.   Pozdrawiam


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.