Przestraszony kot

Szanowni Państwo zwracam sie do państwa z podpowiedzią lub odpowiedzią na zachowanie mojego kota.
W sobote mój kot latał sobie po podworku ,jak codzień, latał, bawił sie itp. W końcu wlazł na drzewo, po około godziny zawołałem go do domu, kot zszedł z drzewa i zaczął sie dziwnie zachowywac a mianowicie ,dostał czarnych oczu, zaczął parskać na mnie, nie da sie pogłaskac itp itp.
Kot jest w wieku okolo 14 miesiecy, jest wysterelizowany, normalnie sie załatwia i normalnie je niestety nie zaszczepilem go jeszcze przeciwko wsciekliznie. Mój Rudzik bo tak ma na imie, zawsze był szalony rozrabiał, wsciekał się. Teraz chowa się w ciemnych miejscach, ucieka przede mna .
Wczoraj byłem z nim u lekarza, który go zbadał pobierznie i stwierdził, że nic mu nie dolega ani fizycznie, ani nelrologicznie, ale stwierdził że kot jest przestraszony .Dlatego zwracam sie do Panstwa o poglębienie mojej wiedzy jak długo może trwać taki stan "zalamania" psychicznego mojego kota? I co można z takim zachowaniem zrobic
serdecznie dziekuje Marcin Olszewski

Odpowiedź

Wszystko zależy od tego, co kota przestraszyło...Prosze przeanalizować zwyczaje kota, zastanowić się, gdzie kot najczęściej bywa i czego mógł się przestraszyć. Radziłabym też nie wypuszczac zwierzaka przez kilka dni z domu, zapewnić spokojne miejsce i zbytnio się nim nie interesować ( nie bawić za dużo, nie głaskać na siłę). Po kilku dniach strach powinien minąć, jednak może powrócić, jeśli nie dowie się pan co go wywołało.

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl