Szczeniakowi wypadł penis

Podczas zabawy z moim bassetem doszło do tego, że penis wraz z jąderkami wyszedł na zewnątrz (poza worek moszniowy). Coprawda wprowadziliśmy go spowrotem, ale martwię się tym zdarzeniem. Co może być przyczyną takiego stanu? Pozdrawiam i czekam na odp.

Wypadnięcie prącia się zdarza, ale jądra tą drogą - to niemożliwe. Pewnie chodzi o gruczoły opuszkowo - cewkowe. No i nie poza worek mosznowy. Ta część anatomiczna to napletek! Jeżeli to trwało tylko chwilę i nie będzie się powtarzać, to po okresie rozwoju ustabilizuje się i nie jest groźne. W przypadku powtarzania się wypadnięcia prącia, należy zgłosić się do lekarza wet.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.