Problemy z oswajaniem chomika

Na ostatnie pytanie odpowiedzi się jakoś nie doczekałam, a czekałam aż 1dzień. Dlaczego aż? Ponieważ wcześniej odpowiedzi były szybsze, więc jeśli i na to pytanie nie możecie mi odpowiedzieć, to polećcie mi osobę lub, która na to pytanie by mogła mi odpowiedzieć, ale szybko, ponieważ potrzebuję pomocy. Moje pytanie brzmi:
mam od tygodnia chomika dżungarskiego, lecz nie wiem jak mam go oswajać. W pierwszych dniach narozrabiałam, nie miał on spokoju, więc teraz chyba ma mnie zaufania do mnie. Mam z nim trochę problemów. Od niedawna (od jakichś 2dni) uspokoił się strasznie, i teraz zawsze gdy wychodzi, od razu idzie do swojego kącika i prawie zawsze tam siedzi. Drugim problem jest to że w ogóle nie kręci się w kołowrotku, nie wiem jak mam go do tego przyzwyczaić, nie chcę żeby się roztył. Najważniejszym problem jest to że od pół tygodnia, gdy tylko wkładam rękę do klatki (chomik nie peszy się, jest spokojny, nie raz tylko przez 1sek się nie rusza) wącha ją i zaczyna gryźć różne części mojej ręki. Teraz się trochę boję. Jego w ogóle nie da się przyzwyczaić. Już nie wiem co mam robić, żeby się do mnie przekonał. Ostatnio gdy miałam włożyć mu rękę, dokładnie ją umyłam, a później wysmarowałam rękę w ściółce, a ten i tak mnie gryzł. Już nie wiem jak go mam przyzwyczajać. Nie chcę mieć chomika dzikusa. Proszę o rady. To jest dla mnie naprawdę ważne. Jeśli to przeczytaliście, to bardzo wam dziękuję.

Odpowiedź

REGULAMIN KONSULTACJI WETERYNARYJNEJ ON-LINE

1. Przed zadaniem pytania zapoznaj się z naszą bazą odpowiedzi - być może znajduje się tam już odpowiedź na Twoje pytanie.

2. Czas oczekiwania na odpowiedź może się wahać w zależności od ilości pytań i lekarzy odpowiadających na pytania i może trwać nawet do kilkunastu dni.

3. Czas odpowiedzi jest dość długi, przed zadaniem pytania przeczytaj listę niepokojących objawów - być może Twoje zwierzę wymaga natychmiastowej interwencji lekarza weterynarii.

4. Ponieważ przez internet nie można zbadać pacjenta postaraj się jak najdokładniej opisać objawy i wszystko co dotyczy porady, dzięki temu lekarz weterynarii będzie mógł dokładniej odpowiedzieć na zadane pytanie.

5. Prosimy nie traktować konsultacji on line jako ostatecznych - nie można zbadać pacjenta, więc diagnoza może być mylna. Najlepiej ją zweryfikować podczas dokładnego badania, wykonanego przez zaufanego lekarza weterynarii.

6. Witryna www.vetopedia.pl oraz lekarze weterynarii zobowiązują się dołożyć wszelkich możliwych starań celem udzielenia szybkich i precyzyjnych odpowiedzi, nie mogą jednak i nie ponoszą odpowiedzialności prawnej i materialnej w przypadku błędnej diagnozy, wydłużonego czasu odpowiedzi i innych.

7. Zadając nam pytanie potwierdzasz zapoznanie się z powyższymi zasadami oraz że Twoje zwierzę nie ma niepokojących objawów wskazanych na liście poniżej

8. Zadając pytanie zgadzasz się na jego publikację na naszych stronach

9. Pisz używając polskich liter oraz poprawnej ortografii i interpunkcji.

10. Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia.

11. do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta

12. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna.

10. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną on-line.

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl