Prosiaki podgryzają sobie ogony

Mam pytanie dotyczące 2 -miesięcznych prosiąt zauważyłam, że prosiak drugiemu prosiakowi zaczął podgryzać ogonek i tak sie zastanawiam czym to może być spowodowane może brak jakiejś witaminy jeśli ktoś zna rozwiązanie tej sytuacji prosze o radę

Kanibalizm u świń może być spowodowany brakiem witamin, brakiem dostatecznej ilości światła lub po prostu nudą. Dobrze jest rzucić świniom piłkę z grubej gumy, pustą plastikową butelkę lub powiesić od sufitu łańcuchy. Będą miały zajęcie. Dostępne są preparaty w sprayu do spryskania grzbietu. Zazwyczaj zawierają one substancje wydzielające nieprzyjemny zapach, które zniechęcają do gryzienia inne osobniki w stadzie. Warto zakupić preparat witaminowy i dodawać przez jakiś czas do codziennej diety. Domowym sposobem, który dość często pomaga jest przyprawa do zup typu Maggi. Butelkę rozpuścić w wiadrze wody i podawać do picia.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.