Pchły u szczeniaka

Witam, tydzień temu byłam ze swoją niedawno kupioną suczką beagle u weterynarza na pierwszą wizytę kontrolną plus szczepienie. Dodatkowo sunia dostała kropelki na kark przeciw pchłom i podobno przeciw robakom (czy mogą działać i na pchły i na robaki?). Dzisiaj zauważyłam przy czesaniu gęstym grzebieniem, białe jakby "jaja" lub larwy w sierści, w dodatku sunia się "czochra" czy to mogą być jaja pcheł i czy powinnam ją ponownie odpchlić? I czy te krople na pewno działają na robaki, czy powinnam zastosować teraz w 11 tygodniu tabletkę na robaki? P. S piesek pochodzi z niewiadomego źródła i nie wiem czy był wcześniej odrobaczany. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam anna

Owszem, istnieją na rynku krople działające zarówno na Pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne. Nazwę preparatu powinna Pani mieć wpisaną w odpowiednią rubrykę w książeczce. Podanie takiego preparatu (żadnego zresztą) nigdy nie daje 100% gwarancji, stąd mogła Pani zaobserwować jaja pasożytów na sierści swojego pupila. Co do dalszego postępowania, być może należy rozważyć ponowne podanie któregoś ze środków, być może odrobaczyć doustnie, ale decyzję tę powinien podjąć prowadzący lekarz weterynarii.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.