Wygryzanie siersci lyse placki

Moj piesek od 2 miesiecy mocno wygryzl i wylizal sobie siersc na tylnim udzie przy ogonie pupie idac w gore kregoslupa , a zaczelo sie od saneczkowania i tak samo na zgieciach przednich lapek. Wet zaleci masc z antybiotykiem plus kapiele w szamponie z chlorheksydyna i ketokonazolem dal tez antybiotyk conveni 2x i tabletke symparika 2x.Nie pomoglo. W badaniu zeskrobin wyszedl stan zapalny zierniak G+ i neutrofile male ilosci zluszczony naskorek. Brak pasozytow. Generalnie pies odrobaczany i zabezpieczany przed kleszczami i pchlami co miesiac. Karma zmieniona na karme z kaczka monobialkowa 1 rodzaj miesa pure mokra. Uszy, lapy (miedzy palcami i poduszki) czyste bez zmian. Siersc gesta. Ropieja oczy. Zaczal drapac sie po pysku. Na lysych plackach siersc troche odrasta pies gryzie to, zluszcza sie odchodza jakby ropne zolte naloty. Lysy placek na udzie zrobil sie lekko szary z jedna czerwona kropka. Pobrana zeskrobina na badanie grzybow,trzeba czekac 4 tyg. Info od weta ze na razie w labolatorium nie znalezli grzyba ale beda hodowac go wiec sprawdza za 4 tyg czy cos wyroslo. Co to moze byc? Jak to leczyc ? Pies obsesyjnie wygryza sie na udzie ruchami jakby nial pchly. Lize tez lapy i gryzie, siersc jak tylko odrosnie to zaraz ja wygryza. Dostal syrop z omega 3 i 6. Bardzo prosze o pomoc bo lecza mi go w ciemno metoda prob i bledow a ja nie chce leczyc za chwile rozwalonej watroby i zoladka.

Odpowiedź

Witam.


Pragnę na początku zaznaczyć, że moja wypowiedź jest tylko na podstawie tego opisu jaki został dostarczony. 


Wyżej wymienione objawy mogą być spowodowane przez liczną grupę chorób zaczynając od alergii na jakimś tle lub idiopatycznej poprzez choroby autoimmunologiczne jak, virusowe, pasożytnicze a nawet choroby wydzielania wewnętrznego ( np niedoczynność tarczycy nadczynność kory nadnerczy) chorobę podstawową mogła powikłać infekcja bakteryjna czy też grzybicza.


Leczenie jest uzależnione od wyników badań jak i również dokładnego stanu pacjenta a także rozpoznania choroby. Niestety często w dermatologii badania dodatkowe są nieodzowne. 


Jeśli ma Pani wątpliwości co do leczenia proszę skonsultować to u innego lekarza najlepiej specialisty dermatologa lub na uczelni na wydziale medycyny weterynaryjnej SGGW.


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl