Karmienie

W jakich porach najlepiej karmić 7 tygodniowego szczeniaka? Czy godziny 6, 9, 12, 15, 18 są odpowiednie? Czy można podawać bezpośrednio sucha karme jeśli szczeniak chętnie gryzie ? Czy zameczac i mieszać z mokra?

Witam Ogólnie nie ma przyjętego w jakich porach należy karmić pieska. Ogólnie małego szczeniaka często a małe porcje wraz z wiekiem większe porcie ale rzadziej, najogólniej proszę przestrzegać informacji zawartych na karmię dla pieska. Jeśli szczeniak chętnie zjada karmę, która jest dostosowana do jego wieku nie ma w tym nic nie prawidłowego, nie trzeba tego namaczać, choć namaczanie nie będzie błędem.   Proszę pamiętać o profilaktyce przeciw pasożytnicznej i o szczepieniach przeciwko chorobom zakaźnym.     Ps proszę przeczytać takie artykuły jak: Żywienie psa,  Żywienie szczeniąt,  Jak wybrać dobrą karmę,  Żywienie psich osesków,  


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.