wróć

porady weterynaryjne

Podjęcie decyzji.

Sunia moja - przygarnięty wielorasowiec - potrzebuje konkretnej decyzji. Od trzech lat pod prawą pachą powstało zgrubienie, które cały czas rosło. Podczas wizyt u lekarzy wet. Jeden tylko zwrócił uwagę na to, pobrał krew do kontroli. Robił prześwietlenia. I na tym się zakończyło. Kilka dni temu trafiłem do zakładu w ostródzie. Lekarz, chirurg stwierdził, że to tłuszczak i że powinno to być usunięte operacyjnie. Trzy lata temu - nie zastanawiałbym się nad decyzją. Dziś pies ma 13 lat - 9lat u nas, cztery (podobno) gdy go adoptowaliśmy. Boję się o skutki narkozy. Co mam począć - proszę o pomoc!

Odpowiedź

dr n.wet Marcin Szczepanik

skonsultowac się z innym lekarzem która psa zbada, przez internet niek nie podejmie za Pana decyzji. Tłuszczaki sa nowotorami niezłośłiwymi, ale jełis sa znczych rozmiarów i przeszkadzają w poruszaniu uswuwa się je chirurgicznie. Czy narkoza jest dla psa grożna odpowie Panu lekarz który psa zbada. To, że ma 13 lat nie ozncza, że nie da się go bezpiecznie znieczulić, zleży to od wilu czynników które zostana okreśłone po wykonaniu dodatkowych badań.

Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
Przychodnia weterynaryjna
zapamietaj
3411
Konwaliowa 1A/U3
Lublin Turka
607 717 015
813119067
  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff