wróć

Vetid - skuteczność gwarantowana

 

Co to jest vetid

vetid to identyfikator przypinany psu do obroży, po wykonanym szczepieniu na wściekliznę. Jest on widoczny z daleka, więc już na pierwszy rzut oka widać że pies został zaszczepiony oraz w którym roku dokonano szczepienia. Dodatkowo identyfikator jest wyposażony w unikalny numer id zapisany w bazie danych, co w przypadku zagubienia lub ucieczki psa pozwoli na szybkie odnalezienie właściciela – wystarczy zwykły telefon.
W odróżnieniu od innych identyfikatorów tego typu vetid posiada również w komplecie kartę potwierdzającą szczepienie, która umieszczona w portfelu okazuje się niezastąpiona w przypadku ugryzienia. Karta może być również stosowana jako karta stałego klienta.

Vetid – skuteczność gwarantowana

Mając doświadczenie w projektowaniu i wypromowaniu jednej z marek identyfikatorów istniejących wcześniej na polskim rynku chcieliśmy stworzyć produkt wyjątkowy pod względem funkcjonalności zarówno dla lekarzy weterynarii jak i właścicieli zwierząt, którzy przecież są końcowymi odbiorcami produktu.

Identyfikatory vetid zostały wyposażone w najbardziej skuteczne rozwiązania – oparte na kilkuletnich analizach poprzedniego produktu.

Wprowadzono sporo zmian w stosunku do typowych produktów na rynku.
Posiadając wiedzę na temat tego które rozwiązania są częściej wybierane przez właścicieli zwierząt skupiliśmy się na infolinii oraz internetowej wyszukiwarce danych właścicieli zwierząt, co zaowocowało wieloma niespotykanymi nigdzie rozwiązaniami.

Najczęściej wybierane sposoby poszukiwania kontaktu z właścicielem zaginionego zwierzęcia to:

69% - całodobowa infolinia
24% - wyszukiwarka internetowa
7% - kod QR

Całodobowa infolinia

Najbardziej intuicyjna i najłatwiejsza forma pozyskania danych właściciela zaginionego zwierzęcia.
Ponieważ Polska graniczy z kilkoma krajami wprowadziliśmy dodatkowe języki, oprócz języka polskiego infolinia działa również w języku niemieckim i angielskim. Wierzymy w proste rozwiązania – dlatego też infolinia odpowiada właściwym językiem dla danego obszaru. Jeśli telefon jest z terytorium Polski – odpowiada po polsku, jeśli z Niemiec odpowiada po niemiecku, w innych przypadkach odpowiada w najbardziej popularnym języku obcym: angielskim.

Analiza funkcjonowania pierwszej wersji infolinii wykazała pewne jej słabości: podawany był numer właściciela zwierzęcia, co jednak wymagało jego zapisania a nie zawsze były ku temu możliwości. Brak długopisu, kartki, padający deszcz, zajęte ręce. W związku z tym, by zwiększyć skuteczność działania infolinii wprowadziliśmy bezpośrednie połączenie pomiędzy znalazcą psa a właścicielem zwierzęcia. Po podaniu numeru identyfikatora infolinia podaje datę szczepienia psa przeciwko wściekliźnie a następnie łączy bezpośrednio z właścicielem zwierzęcia.

W ten sposób proces kontaktu został ograniczony do jednej rozmowy telefonicznej co znacznie zwiększyło skuteczność działania infolinii.

Dodatkowo – rozwiązanie to chroni numer telefonu właściciela, nie jest on znalazcy zwierzęcia w żaden sposób prezentowany, natomiast właściciel widzi numer telefonu znalazcy.

Okres świąteczno – noworoczny przyniósł kolejne zmiany w działaniu infolinii vetid. Część osób wyjechała na zimowe wakacje pozostawiając swoje zwierzęta pod opieką bliskich i przyjaciół. Osoby te, mające mniejsze doświadczenie w opiece nad zwierzętami znacznie częściej doprowadzają do ucieczki/zagubienia zwierzęcia. Ponieważ jednak podany przy rejestracji numer telefonu łączył z właścicielem będącym kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów dalej nie ułatwiało to dostarczenia psa w docelowe miejsce – zwłaszcza że część osób, będąc za granicą lub w trakcie zabawy nie odbierała po prostu telefonu.

Rozwiązaniem okazała się możliwość rejestracji zwierzęcia z pięcioma różnymi numerami telefonów, co w zupełności wystarczy by podać kontakt do osób z rodziny lub przyjaciół.

Z przeprowadzonych badań wynika, iż wprowadzenie bezpośredniego połączenia przez infolinię z właścicielem zwierzęcia oraz dodanie 5 numerów kontaktowych, skróciło średni czas powrotu zaginionego do domu z ok. 40 do 5 godzin.


Wyszukiwarka internetowa

Drugim co do popularności sposobem na skontaktowanie się z właścicielem znalezionego zwierzęcia jest wyszukiwarka internetowa.
Tu postawiliśmy przede wszystkim na prostotę i funkcjonalność.
Wyszukiwarka ma dwie wersje: komputerową i mobilną.

W związku z uzasadnionymi obawami dotyczącymi prywatności – wyszukiwarka vetid posiada opcję „bezpieczne dane” pozwalającą na ukrycie numeru telefonu właściciela. Po wyszukaniu numeru vetid - jeśli właściciel wybrał bezpieczną opcję zamiast jego numeru wyświetla się okno do podania numeru telefonu znalazcy a właściciel otrzymuje sms oraz email z informacją że dany numer próbuje się z nim skontaktować w sprawie zaginionego zwierzęcia.

Kod QR

Kod QR jako pierwsi umieściliśmy na identyfikatorach firmy z którą poprzednio współpracowaliśmy w zakresie projektowania identyfikatorów, jednak forma ta, mimo że bardzo marketingowa wymaga posiadania specjalnej aplikacji, używanej w rzadkich okazjach. W większości przez młode osoby. Będziemy analizować funkcjonowanie i statystyki wykorzystania kodów QR jednak z naszych doświadczeń wynika że jest to tendencja raczej spadkowa.

Identyfikatory

Szereg zmian otrzymały również same identyfikatory.

Zmiana kształtu

Po długiej analizie zrezygnowaliśmy ze zmiany kształtu - pozostając przy zmianie kolorów, które są o wiele lepiej rozpoznawalne z daleka niż różnica w kształcie. Przy okazji zmniejszyliśmy identyfikator tak, by dopasować go również do psów małych ras, które zdobywają coraz większą popularność.

Wersja plastikowa

vetid jest dostępny w dwóch wersjach - plastikowej i aluminiowej. W wersji plastikowej jest wykonany z trwałego PCV, nie brudzi sierści, nie jest ostry na brzegach, nie niszczy obroży i szelek, jest lżejszy i nie dzwoni.

vetid

Wersja aluminiowa

Wersja aluminiowa jest większa i trwalsza. Polecana szczególnie dla większych ras psów. Sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzeba niezawodności i trwałości. Wersja aluminiowa jest anodowana w sposób gwarantujący dużą trwałość a sposób nanoszenia napisów gwarantuje bardzo wysoki kontrast.

Potwierdzenie szczepienia

Wymagający klienci lub lekarze, którym zależy na wizerunku mogą zamówić komplet: identyfikator + karta zawiera również potwierdzenie szczepienia - w postaci trwałej plastikowej karty, łatwej do umieszczenia w portfelu i okazania w przypadku konieczności. Karta zawiera również kody pozwalające na używanie jej jako karty stałego klienta lub karty rabatowej.

Uniwersalność

Niektórzy producenci, zwłaszcza Ci nie posiadający całodobowej infolinii polecają personalizację identyfikatorów jako doskonałą funkcję reklamową. Z zebranych przez nas czterech lat doświadczeń nie słyszeliśmy o ani jednym przypadku, by ktoś trafił do lekarza weterynarii jako klient dzięki reklamie umieszczonej na metalowej blaszce o średnicy 2 cm.

Znajdująca się na identyfikatorze uniwersalna, prosta instrukcja:

Znalazłeś psa?
Dzwoń!
Całodobowa infolinia
22 100 45 00


W jasny sposób instruuje znalazcę psa, co należy w tej sytuacji zrobić. Co niestety nie jest jasne w przypadku identyfikatorów spersonalizowanych, gdzie tylko 6 na 10 osób było w stanie natychmiast odpowiedzieć do czego służy przyczepiona do obroży blaszka.

W przypadku identyfikatorów uniwersalnych było to 10 na 10 osób

Inne działania

Prerejestracja

Każdy identyfikator który wysyłamy do lekarza weterynarii jest wstępnie zarejestrowany na dane zamawiającego gabinetu.

Nawet jeśli Państwo nie dokonają rejestracji lub Państwa lekarz nie zarejestruje identyfikatora, po jego wyszukaniu wyświetlą się dane lecznicy, wraz z informacją że pod tym numerem można uzyskać numer telefonu właściciela.

U nas każdy identyfikator pomoże znaleźć właściciela – nawet taki, który nie został zarejestrowany!

Powiadomienie o terminie szczepienia

vetid to również powiadomienie o terminie zbliżającego się szczepienia - system wysyła je na miesiąc oraz dwa tygodnie przed upływem terminu szczepienia. Powiadomienie sms i email zawiera dane lecznicy, w której zostało wykonane poprzednie szczepienie. Dodatkowo email zawiera wszelkie informacje dotyczące szczepień i wścieklizny oraz zagadnienia prawne dotyczące konieczności szczepienia.

Pozostałe

Na bieżąco analizujemy potrzeby klientów oraz wszystko co się wiąże z procesem pozyskiwania kontaktu do właściciela. Zmiany których dokonaliśmy w okresie ostatnich kilku miesięcy są epokowe – wszystko to w jednym celu: zwiększyć skuteczność systemu, ku korzyści właścicieli zwierząt i lekarzy weterynarii, którzy wydaja identyfikatory vetid.

Wszystkie zastosowane rozwiązania mają swoją cenę, dlatego też nie możemy zaproponować najniższej ceny na rynku.

Możemy jednak zagwarantować że każda wydana na vetid złotówka jest wykorzystana w celu poprawy skuteczności funkcjonowania.

Wybór oferty tańszej o kilkanaście groszy – pozbawia jednocześnie skuteczności i podstawowych funkcjonalności.
Zwłaszcza że przynosi niewielkie oszczędności.

Przydatne artykuły zoologiczne

 • Korzystny pakiet Almo Nature Legend, ryba, 12 x 70 g - Tuńczyk z kalmarami

  34.80

  Pakiet Royal Canin Mini, 24 x 195 g - Adult Beauty

  109.80

  Dwupak Briantos - Junior, 2 x 14 kg

  189.80

  Lukullus, 6 kg - Junior Kurczak i łosoś z Morza Północnego

  99.80
 • Trixie pasta witaminowa dla kociąt - 3 x 100 g

  29.80

  Royal Canin Mini Adult Sterilised - 8 kg

  119.80

  Eukanuba Puppy Small Breed, kurczak - 7,5 kg

  85.80

  Trixie Natura buda z płaskim dachem - L: dł x szer x wys: 104 x 68 x 72 cm

  359.80
 • Applaws Selection, 12 x 70 g - Kurczak i dziki ryż

  42.80

  Yummeez Ciasteczka w formie kości, 175 g - Drób

  7.80

  GranataPet DeliCatessen Adult, kaczka - 2 x 10 kg

  449.80

  Markus-Mühle Black Angus Adult - 2 x 15 kg

  339.80
 • Kostka minerałowa z kwiatami dla ptaków Quiko - 2 sztuki

  16.80

  Pakiet próbny Whiskas Temptations, 180 g - 3 różne smaki

  13.80

  Cosma Nature, 6 x 280 g - Tuńczyk i krewetki

  49.80

  Dwupak Briantos - Adult, kurczak & ryż, 2 x 14 kg

  139.80
 • Akwarium Juwel Lido 120 - bukowe

  1799.80

  Megapakiet Rinti Gold, 24 x 185 g - Gęś

  64.80

  Royal Canin Sterilised w galarecie - 24 x 85 g

  65.80

  Pakiet Grau Puszka dla Łasucha bez zbóż, 12 x 800 g - Indyk i jagnięcina

  124.80
 • Pakiet Feringa Menu 2 smaki, 12 x 400 g - Pakiet mieszany: Mięsne Menu

  79.80

  14 kg + 3 kg gratis! Briantos sucha karma , 17 kg - Adult, kurczak & ryż

  74.80

  Terra Canis, 6 x 200 g - Wołowina z marchewką, jabłkiem i ryżem naturalnym

  54.80

  11 + 1 gratis! Royal Canin - Veterinary Diet, 12 x 400/410 g - Cardiac, 12 x 410 g

  128.00
 • Gourmet Gold Mix kawałków w sosie, 12 x 85 g - Kaczka i indyk

  19.80

  Miamor Ragout Royale Cream, 6 x 100 g - Kurczak w kremie z marchewek

  14.80

  Poduszka Ferplast Jolly, brązowa - 100 x 65 x 3 cm

  139.80

  Korzystny pakiet Sheba Fresh & Fine, 12 x 50 g - Łosoś z groszkiem, tuńczyk z marchewką, kurczak

  15.80
 • Schesir Filety z kurczaka, 6 x 150 g - Filet z kurczaka z wołowiną

  27.80

  Schesir w galarecie, 6 x 140 g - Tuńczyk z sardynkami w galarecie

  29.80

  Pakiet próbny GranataPet, 6 x 400 g - Pakiet próbny I

  49.80

  Whiskas Temptations, wołowina - 3 x 60 g

  12.80
 • Applaws Adult Small & Medium Breed, kurczak z jagnięciną - 15 kg

  239.80

  Animonda vom Feinsten Deluxe Adult z kurczakiem - 2 x 10 kg

  199.80

  Megapakiet Rinti Sensible Pur, 24 x 800 g - Wołowina

  229.80

  Hill´s Prescription Diet Canine i/d Digestive Care Low Fat - 6 kg

  139.80
 • Sanabelle Dental - 2 x 10 kg

  246.80

  RINTI Canine Weight - 400 g

  5.80

  Hill´s Prescription Diet c/d Urinary Stress z kurczakiem - 12 x 85 g

  37.80

  Biokats Micro żwirek dla kota - 2 x 14 l

  49.80
 • Royal Canin Outdoor 30 - 2 kg

  54.80

  Pedigree Jumbone Mini - Wołowina, 20 x 45 g

  29.80

  Fitmin Program Mini Maintenance - 2 x 15 kg

  274.80

  Josera Minette - 2 x 10 kg

  249.80
 • Dwupak Animonda vom Feinsten Deluxe, 2 x 10 kg - Adult dla kastratów

  199.80

  Royal Canin Setter Adult - 12 kg

  209.80

  Tigerino Nuggies Fresh - zbrylający żwirek dla kota, drobnoziarnisty - 14 l

  29.80

  12,5 kg/15 kg Happy Dog Supreme + zabawka Świnka do masażu gratis! - Fit & Well Light 2 - Low Fat, 12,5 kg

  154.80
 • Fortan Pielęgnacja zębów - 2 x 50 ml

  49.80

  Megapakiet Animonda vom Feinsten Senior, 30 x 100 g - Z jagnięciną

  59.80

  Simpsons Premium 80/20 Fish - 12kg

  249.80

  Wolf of Wilderness Adult Blue River, łosoś - 12 kg

  199.80
 • Megapakiet Miamor Sensibel, 24 x 100 g - Cielęcina z ziemniakami

  56.80

  Megapakiet Rinti Sensible Pur, 24 x 800 g - Pakiet mieszany

  229.80

  Pakiet próbny Applaws Cat Layer, 6 x 70 g - Pakiet mieszany

  24.80

  Chewies paski do żucia - Konina, 150 g

  17.80
 • Hills Canine Adult, 6 x 370 g - Kurczak

  36.80

  Felix Crispies, Łosoś z pstrągiem - 45 g

  4.80

  1 + 1 gratis! Happy Dog Supreme, 2 kg - Sensibile Afryka

  24.80

  Chewies paski do żucia - Drób, 2 x 150 g

  27.80
 • Chewies Kosteczki Mini, półwilgotne - Kurczak, 4 x 125 g

  26.80

  Schmusy Nature w puszkach, 6 x 190 g - Dziczyzna, tuńczyk i makaron

  16.80

  20 + 4 gratis! Lukullus Natural w saszetkach, 24 x 300 g - Pakiet II

  66.00

  10 + 2 gratis! GranataPet, 12 x 200 g - DeliCatessen, Czysty kurczak

  44.60
 • Rinti Pur, 6 x 400 g - Kaczka

  24.80

  Purina Pro Plan Delicate - 2 x 10 kg

  364.80

  Korzystny pakiet Smilla Puszki z drobiem, 12 x 200 g - Delikatny drób z jagnięciną

  29.80

  Składana torba transportowa EVA - 42 x 32 x 30 cm

  119.80
 • Kostka minerałowa z kwiatami dla ptaków Quiko - 2 sztuki

  16.80

  Megapakiet Miamor Feine Filets Naturelle, 24 x 80 g - Tuńczyk Skipjack

  69.80

  Mata do zabawy Little Tiger - 1 sztuka

  32.80

  Acana Wild Coast - 11,4 kg

  199.80
 • Royal Canin Sterilised +7 - 2 x 3,5 kg

  149.80

  Felix Twists, 50 g - O smaku kaczki i wątróbki, 3 x 50 g

  14.80

  Iams Delights Adult Rybne smaki, 12 x 85 g - Rybne smaki w galarecie

  23.80

  Pet Room drewniany domek - styczeń 2017 - Biały (szer. x gł. x wys.: 53 x 56,5 x 64,5 cm)

  249.80
 • Szeleszczący tunel dla kota, zielono-biały - Ø x dł.: 24 x 100 cm

  16.80

  Terra Canis, 12 x 800 g - Królik z cukinią, amarantem i czosnkiem niedźwiedzim

  214.80

  10 + 2 gratis! GranataPet, 12 x 200 g - DeliCatessen, Czysty kurczak

  44.60

  25 + 5 gratis! My Star, 30 x 90 g - My Star is a Diva - wątróbka z kurczaka

  49.60

Artykuły które mogą cię również zainteresować

Vetid uniwersalny

 Vetid to identyfikator przypinany psu do obroży. Jest on widoczny z daleka, więc już na pierwszy rzut oka widać że pies ma właściciela. Identyfikator jest wyposażony w unikalny..

Niewiarygodna wyprzedaż - tylko 48..

 Niewiarygodna wyprzedaż w zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym! Zooplus to największy w Europie internetowy sklep zoologiczny, oferujący swoim klientom ponad 8.000 artykułów dla..

Vetid

 Na rynku pojawiła się nowa jakość w oznaczaniu i identyfikacji szczepionych zwierząt. Żadna inna marka identyfikatorów nie jest tak zaawansowana technologicznie, co Vetid.

Przełomowa metoda regeneracji ran

 W polskich domach mieszka ok 8 mln psów i 6 mln kotów. Coraz częściej czworonogi trafiają do naszych rodzin, a właściciele starają się zapewnić im najlepszą opiekę. Zespół Vet ..

Weterynaryjny bank komórek..

 Weterynaryjna medycyna regeneracyjna to prężnie rozwijająca się nowa dziedzina medycyny weterynaryjnej, dzięki której już dziś jest możliwa odbudowa zniszczonych tkanek..

Zwierzę - odpowiedni prezent pod..

 Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Coraz częściej mimowolnie poddajemy się szałowi przedświątecznych zakupów, szukamy oryginalnych prezentów, które mają ..

Coroczna wizyta kontrolna

 Zwierzę to obowiązek. Oprócz karmienia, utrzymywania higieny i zapewnienia odpowiedniej ilości ruchu, ważna jest profilaktyka, która może uchronić zwierzę przez wieloma poważnymi ..

Pogotowie weterynaryjne

 Do tej pory dyżury prowadziły różne lecznice i gabinety. Rozwiązanie to niestety ograniczało możliwość utrzymywania dyżurów tylko dla większych zakładów leczniczych dla..

Adresówka dla psa

 Codziennie do schronisk dla bezdomnych zwierząt trafia mnóstwo zaginionych psów i kotów, których właściciele nie zadbali, aby ich zwierzę miało adresówkę lub chip. Bądź..

Akcja sterylizacji

 Przez cały miesiąc marzec br. będzie trwała XIII edycja Ogólnopolskiej Akcji Sterylizacji Zwierząt, organizowana przez Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt z Warszawy. W ramach akcji w ..

oddam psa
ff